Kolekcja

Fiore Typ 04

Kolekcja

Fiore Typ 04

Kolekcja

Fiore Typ 04

Elementy
kolekcji

Fiore Typ 04

Łóżko

Jeżeli lubimy w łóżku czytać, pracować z laptopem lub tabletem na kolanach, warto wybrać łóżko z zagłówkiem. Najwygodniejsze są zagłówki miękkie, tapicerowane i wysokie. Wtedy możemy opierać się o nie w pozycji siedzącej.

Luksusowym rozwiązaniem jest łóżko kontynentalne, nazywane czasem też hotelowym, gdzie materac sprężynowy umieszczony jest nie na stelażu z listewek, lecz na ramie wypełnionej sprężynami bonellowymi (tzw. boxspring). Skrzynia i boki materaca oraz zagłówek są tapicerowane tworząc jednolitą całość.

Zaletą łóżka kontynentalnego, oprócz tego, że znakomicie dopasowuje się do kształtu ciała, jest znaczna wysokość (ok. 60 cm), dzięki czemu wygodnie się z niego wstaje. Docenią to zwłaszcza seniorzy.

Łóżko dostępne bez materaca

Funkcjonalność

Łóżko posiada dwa łatwo otwierane pojemniki, oferujące dodatkowe miejsce na  nieużywane na co dzień poduszki, koce czy kołdry. Tego typu pojemniki świetnie też się sprawdzą  w niedużej sypialni zamiast komody, to również dobry sposób na przechowywanie odzieży sezonowej.
Stelaż łóżka skonstruowano w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszy komfort podczas snu. Rama, na której kładzie się materac została wyposażona w sprężyny typu „Bonell” oraz warstwę pianki.

Praktyczna elegancja

Oryginalne wezgłowie sprawia, że łóżko nabiera klasy. Sprawdzi się także jako oparcie podczas odpoczynku w pozycji siedzącej i półsiedzącej – obite w całości wysokiej jakości materiałów, pikowane wezgłowie oraz szycia wykonane z największą starannością zdobią i podkreślają wyrazisty charakter łóżka.

Tkanina hydrofobowa

Łóżko zaprojektowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu. Zastosowana tkanina obiciowa wyprodukowana jest w technologii „Water Repllent” – tkanina pokryta jest specjalną warstwą ochronną, tworząca hydrofobową powłokę zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów. Zapobiega to natychmiastowemu absorbowaniu wody przez tkaninę, sprawiając że ciecz skrapla się na powierzchni materiału. Dzięki temu mamy czas na to, aby przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika papierowego, delikatnie odsączyć rozlaną ciecz. Tkanina posiada wysoką odporność na ścieranie (kolor – brudny roż – Monolith 62).

a – Szerokość: 174 cm b – Głębokość: 215 cm f – Wysokość: 114 cm
e – Wysokość siedziska: 41 cm
DANE DODATKOWE:
Wysokość oskrzyni / wysokość całkowita z wezgłowiem – / 114 cm
Pojemnik na pościel. Tak
Funkcje dodatkowe Rama z siłownikami pneumatycznymi, Wierzchni materac ze sprężynami typu Bonell
DANE KONSTRUKCYJNE:
Nogi Tworzywo
Tapicerka Tkanina
Konstrukcja szkieletu Lite drewno, płyty meblowe,pianki poliuretanowe
Wykonanie siedziska Stelaż – sprężyny typu Bonell
Wykonanie oparcia Wezgłowie tapicerowane